6 padomi, kā pasargāt suņa ķepas ziemā!

10.01.2023

Visiem ir zināma Latvijas laikapstākļu nepastāvība. Mīnusi termometrā dažu dienu laikā var viegli pārvērsties par lieliem plusiem. Mūsu mīluļi no šīs nepastāvības cieš tikpat ļoti kā mēs, tāpēc viņiem ir jāvelta īpaša uzmanība!

Suņu ķepas šajā laikā ir sevišķi apdraudētas. Aukstums, ķīmiskas vielas, sniegs, ledus – tas viss ietekmē ķepu ādas stāvokli.

Ķīmiskas vielas, ko izmanto vietējās pašvaldības, lai atkausētu ledu uz ietvēm, pilnībā neizšķīst un paliek lielas daļiņas. Dzīvnieks var viegli gūt ievainojumu, kurā var rasties iekaisums. Sevišķi apdraudētas ir mazās suņu šķirnes, jo viņu ķepas ir jutīgākas.

Suns, instinktīvi laizot sīkās brūces uz ķepām, uzņem arī daļu no sniegā izkaisītajām ķīmiskajām vielām.

PetCity klīnikas praksē ir bijis gadījums ar suni, kurš spēlējoties ar ceļmalas sniegu saindējies, uzņemtais sāls daudzums dzīvniekam izraisīja akūtu vemšanu, vēdera sāpes un gastrītu. Esiet uzmanīgi, neļaujiet saviem mīluļiem spēlēties un ēst sniegu ceļmalās!

Galvenais jautājums: ko darīt?

PetCity veterinārārsti iesaka ievērot šādus ieteikumus:

  • Īsspalvaino un miniatūro suņu ķepu aizsardzībai ir jāvelta īpaša uzmanība, jo viņu āda viegli saplaisā.
  • Aptuveni 10-15 minūtes pirms pastaigas apstrādājiet mājdzīvnieka ķepas ar vasku.
  • Pēc pastaigas ir ieteicams noskalot no netīrumiem un sāls atliekām. Svarīgi pārbaudīt, vai starp pirkstiem nav iesprūduši smalki akmentiņi.
  • Sevišķu bīstamību ziemas periodā dzīvniekiem rada ledus, kas nereti kļūst par mežģījumu un sastiepumu iemeslu. Ir ieteicams arī izvairīties no sērsnas jo sīkas ledus daļiņas var traumēt ķepas.
  • Pēc pastaigas ir rūpīgi jāpārbauda ķepas, vai tās nav saskrāpētas vai satraumētas. Traumas gadījumā ķepa ir obligāti jānoskalo zem tekoša ūdens un jāuzklāj ziede.
  • Mazo suņu šķirnēm var izmantot īpašus apavus. Labāk iegādāties apavus veikalā, jo katra ķepa ir individuāla, un konsultanti palīdzēs atrast piemērotāko izmēru.

Noteikti ieklausies savā mīlulī, dzīvnieks vienmēr nevar parādīt, kur viņam sāp!