Kā suni atradināt no vēlmes nogaršot citu dzīvnieku izkārnījumus? Suņu skolas trenera padomi

Kā suni atradināt no vēlmes nogaršot citu dzīvnieku izkārnījumus? Suņu skolas trenera padomi

Pavasarī sniegs nokūst, bet tajā atstātie suņu izkārnījumi gan ne, tāpēc, parādoties jau siltākiem saules stariem, laukā paveras acīm netīkams skats. Taču suņu kakas ir ne tikai vizuāli nepievilcīgas - reizēm četrkājainie draugi arī tās vēlas nogaršot.

"Suņu saimniekiem ir jāsaprot, ka laukā atstātie dārgumi - tie sunītim ir vērtīgi informācijas nesēji. Suns to kaku paostīt gribēs un tas nav tik slikti - sliktāk ir tad, ja suns vēlas to dārgumu apēst," stāsta suņa saimniece Olita.

Ar šādu suņa netikumu - vēlmi nogaršot citu dzīvnieku atstātos izkārnījumus - var cīnīties. "PetCity" suņu skolas treneris Ivars Lielpēteris atklāj, ka, principā, suns arī kaku zemē uztvers kā kārumu: "Tāpēc suni var apmācīt, izmantojot īstus kārumus."

"Bet 15 gadu laikā es esmu iemācījies šo problēmu atrisināt ļoti vienkārši - mēs paņemam maisiņu, un to kaku savācam," ar padomu dalās Lielpēteris.

Kā pareizi suni atradināt no kaku ēšanas un ko par to saka veterinārārsts - skaties video!

Saistītie raksti
  1. Kādus našķus dot mīlulim? Kādus našķus dot mīlulim?
  2. Kad mājās ienāk jauns ķepainis Kad mājās ienāk jauns ķepainis
  3. Pasargā mīluli no salūta! Pasargā mīluli no salūta!
  4. Kontakts starp saimnieku un suni - vai iespējams to sabojāt? Kontakts starp saimnieku un suni - vai iespējams to sabojāt?