Kā kucēnam iemācīt nokārtoties ārā? Suņu skolas trenera padomi

Kā kucēnam iemācīt nokārtoties ārā? Suņu skolas trenera padomi

Kucēnam savus pirmos dzīves mēnešus, kamēr tas nedrīkst doties ārā, nākas vien kārtot dabiskās vajadzības istabā. Bet kā to nepārvērst par ieradumu un iemācīt dzīvniekam nokārtoties ārā?

Leo ir Jorkšīras terjera kucēns, kurš nesen nosvinējis savu piecu mēnešu jubileju. Leo saimniece Rita stāsta, ka pagaidām mājās kucēns nokārtojas uz speciālā paklājiņa, bet drīz būs jāsāk mācīties dabiskās vajadzības kārtot ārā. Kā labāk suni pieradināt pie šādām pārmaiņām?

"PetCity" suņu skolas treneris Ivars Lielpēteris stāsta -

suns ārā iemācās nokārtoties nevis tāpēc, ka saimnieki to vēlas, bet tāpēc, ka tam pašam sāk nepatikt savu izkārnījumu smaka.

"Kad suns to izdara ārā, viņu vajag paslavēt. Savukārt, ja viņš to izdara iekšā, nedrīkst nekā reaģēt - it īpaši nedrīkst sodīt. Citādi suns sapratīs, ka ir slikti to darīt saimnieka klātbūtnē. Un tad var izveidoties situācija, ka garas pastaigas laikā suns nečurā, jo viņam ir bail, bet, atnākot mājās, suns pačurā kādā stūrītī," skaidro Lielpēteris.

Kad suni sākt mācīt nokārtoties ārā? Un ko darīt, ja mājdzīvnieks tomēr turpina nokārtoties iekštelpās?

Saistītie raksti
  1. Kādus našķus dot mīlulim? Kādus našķus dot mīlulim?
  2. Kad mājās ienāk jauns ķepainis Kad mājās ienāk jauns ķepainis
  3. Pasargā mīluli no salūta! Pasargā mīluli no salūta!
  4. Kontakts starp saimnieku un suni - vai iespējams to sabojāt? Kontakts starp saimnieku un suni - vai iespējams to sabojāt?