Jana Tipovska

Darbības virziens:

  • putni un eksotiskie dzīvnieki

Prakses vieta:

Sertificēta veterinārārste Jana Tipovska ir absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti 2015. gadā. Jau kopš bērnības ir bijusi liela interese par savvaļas putniem un dzīvniekiem, to aizsardzību. Daudz laika pavadīts, vērojot putnus un piedaloties sugu monitoringa projektos. Pamazām bērnības aizraušanās ir pāraugusi profesionālā interesē par putnu un eksotisko dzīvnieku medicīnu.

Pieredze darbā ar mazajiem dzīvniekiem krāta jau no 2012.gada, strādājot par veterinārārsta asistentu. 2013. un 2014. gadā piedalījusies projektā "Melnais stārķis. Dzīvības lidojums" kā veterinārais asistents. Pēc studiju absolvēšanas strādājusi par veterinārārsti "Dzīvnieku veselības centrā", bet vēlāk pievienojusies PetCity veterinārārstu kolektīvam. 

Dr. Tipovska regulāri pilnveido zināšanas vietējos semināros, starptautiskās konferencēs un stažējoties starptautiskās klīnikās.

2017.gadā:

  • iegūta starptautiski akreditēta profesionālā kvalifikācija Zoloģisko dārzu un akvāriju dzīvnieku kolekcijas vadīšanā Spāršoltas koledžā, Anglijā (Diploma in the Managementof Zoo and Aquarium Animals).

2016.gadā:

  • 5 mēnešu ilga prakse klīnikā "Veterinari Montevecchia", Itālijā pie diplomēta putnu un eksotisko dzīvnieku veterinārārsta Lorenzo Crostas. Prakses laikā saņēma diplomu pardalību 3 dienu kursos kā asistente "Corso pratico medicina e chirurgia degli ucelli" ("Praktiskie kursi putnu medicīnā un ķirurģijā") Kremonā.

2015.gadā:

  • 3 mēneši pavadīti praksē Szent Istvan Veterinārmedicīnas Universitātes Eksotisko dzīvnieku klīnikā Budapeštā, Ungārijā.