Līga Kovaļčuka

Līga KovaļčukaDarbības virzieni:

Prakses vieta:

Dr.med.vet. Līga Kovaļčuka 2006. gadā beigusi Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti un strādā PetCity veterinārajā klīnikā par veterinārārstu - oftalmologu. 

2011.gadā Līga Kovaļčuka aizstāvēja doktora disertāciju veterinārmedicīnā un kopš 2016. gada ir LLU VMF Klīniskā institūta asociētā profesore, vadošā pētniece. Dr. Līga Kovaļčuka ir Baltijā vienīgā EESVO (East Europe Society of Veterinary Ophthalmology) atzītā, sertificētā acs iedzimto slimību speciāliste un kopš 2017. gada ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) valdes locekle.

"Interese par medicīnu man radās jau agrā bērnībā. Es nāku no ārstu ģimenes, tāpēc medicīna vienmēr likusies kā vienīgā iespējamā profesija un pašas interesantākās grāmatas mājās bija tieši anatomijas, oftalmoloģijas un ortopēdijas krāsainie atlasi. Jau bērnībā ar prieku devos līdz vecākiem uz slimnīcu, jo slimnīcas vide likās ļoti interesanta un aizraujoša un bija iespējas palīdzēt sagatavot pārsējus un kārtot procedūru galdus! Veterinārmedicīnas fakultātē iestājos, lai apvienotu iespēju strādāt medicīnā,zinātnē un vienlaicīgi strādāt ar dzīvniekiem."

Oftalmoloģijas zināšanas ieguvusi, mācoties un strādājot veterinārajā klinikā ProVet acu klīnikā, Budapeštā (Ungārijā), Hanoveres un Berlīnes veterināro fakultāšu, mazo dzīvnieku klīnikas oftalmoloģijas nodaļās (Vācijā) un Kembridžas universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes Mazo dzīvnieku klīnikas oftalmoloģijas nodaļā (Lielbritānijā) un dažādās privātās Kembridžas klīnikās Dr. David L Williams vadībā (Lielbritānijā). 

Līga studējusi un ieguvusi "European School for Advanced Veterinary Studies Luxembourg", Luksemburgas universitātes sertifikātu apmācību programmā "Veterinārā oftalmoloģija" I un II kursos,  kā arī ASV Viskonsīnas universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes oftalmolģijas padziļinātās apmācības kursos.

Dr.med.vet. Līga Kovaļčuka ir Eiropas Veterinārās Oftalmoloģijas Asociācijas biedrs, regulāri apmeklē vadošās veterinārās oftalmoloģijas konferences Eiropā un ir lektors gan Latvijas, gan Eiropas oftalmoloģijas semināros un konferencēs.