Pārgājiens ar suni: Noderīgi padomi un ieteikumi saimniekiem

25.10.2023

Pārgājiens ar suni: Noderīgi padomi un ieteikumi saimniekiem

PetCity dzīvnieku fizioterapeite Bettija Ligere dalās ar ieteikumiem, kā droši pavadīt laiku kopā ar suni pārgājienos.

Tieši tāpat kā mēs – cilvēki, arī mūsu mīluļi ir individuālas personības ne tikai mentāli, bet arī fiziskajā sagatavotībā un piemērotumā īsākiem vai garākiem pārgājieniem.

Ņemot vērā, cik dažādi ir mūsu četrkājainie draugi – gan pēc šķirnes un arī miksēto šķirņu eksterjera un to iezīmēm, gan pēc vecuma, gan ikdienas slodzes daudzuma un veida, gan arī kopējā veselības stāvokļa un traumu vēstures – nav iespējams noteikt vienu zelta standartu pastaigu ilgumam, kas piemērots ikvienam sunim, jo, kā zināms, kas der visam, patiesībā neder nekam.

Bettija Ligere norāda: "Kā dzīvnieku fizioterapeite, ikvienam savam pacientam piemērotu slodzi vienmēr izvērtēju ļoti individuāli, jo pat, ņemot par piemēru, pilnīgi veselam sunim pieaugušā vecumā jeb “spēka gados” pārāk garš pārgājiens ar paaugstinātu slodzi, pie kā suns ikdienā nav pieradis, var radīt pārslodzi. Tas, savukārt, ievērojami paaugstina traumu risku gan pārgājiena laikā, gan arī pēc tā."

Papildus tam, ir svarīgs arī pārgājiena maršruts un segumi/reljefi, kas tajā tiek iekļauti. Piemēram, pārgājieni gar jūru vasarā, kad pludmales smiltis ir dziļas un mīkstas, ne tikai palielina pastaigas slodzi, bet arī iespējamo traumu risku, jo segums ir ļoti nestabils un ievērojami pastiprina stresu locītavās. Īpaši, ja suns ir bez pavadas, kad pastaiga skaitās nekontrolēt, jo ne tikai nekontrolējam suņa pastaigas tempu, bet arī nostaigāto attālumu.


Ko svarīgi atcerēties pārgājienā?


  • sunim vienmēr ir jābūt pieejamam ūdenim un iespējai atpūsties;
  • ja pastaigu laikā paredzēta ēdienreize, ļaut sunim pēc tās nedaudz atpūsties;
  • ja suns pārgājiena laikā ir pie pavadas, nodrošināt piemērotāko pavadu/iemauktu komplektu;
  • ekstrēmi aukstos vai karstos apstākļos izvērtēt nepieciešamību suņa līdzdalībai pārgājienā. Ja suns šādā laikā dodas līdzi saimniekam, sekot līdzi suņa pašsajūtai un nepieciešamības gadījumā nodrošināt iespēju sasildīties/atdzesēties;
  • izvairīties no pārlieku garām peldēm, īpaši garu pārgājienu laikā;
  • siltajos gada mēnešos veikt pretērču aizsardzību.

Nepieciešamības vai neskaidrību gadījumā, vienmēr ieteicams konsultēties ar savu veterinārārstu un dzīvnieku fizioterapeitu.

Vairāk preču pargājieniem un ceļojumiem meklē ŠEIT.

 

Raksta autore:

Bettija Ligere (MSc VetPhys | MSc Biol)

Dzīvnieku fizioterapeite & Suņu hidroterapeite