PetCity organizētā un profersionālās mājdzīvnieku barības ražotāja Hill’s atbalstītā 3 mēnešu svara samazināšanas programma Labā formā – lieliskā omā tuvojas finišam!

Profesionāla komisija ar veterinārārstiem un zoo speciālistiem no visiem saņemtajiem pieteikumiem izvēlējās 3 suņus un 3 kaķus dalībai programmā. Ķepaiņiem programmas ietvaros tika sniegtas veterinārārsta konsultācijas, diagnostika un izstrādāts uztura plāns. Tāpat visi seši ķepaiņi konsultējās ar fizioterapeitiem, un viņiem katram tika izstrādāts arī aktivitāšu plāns formas (un omas) uzlabošanai.

Programmas dalībnieki

 • Bella

  Sibīrijas haskijs Bella

  Atvērt profilu

  Bella

  Sibīrijas haskijs Bella

  Bellai ir 7 gadi, un pie saimnieces Daces viņa nonāca 2 gadu vecumā no Tukuma patversmes. Saimniece viņu raksturo kā “riktīgu mājas bosu, kurš vienmēr ievedīs kārtību tur, kur tas nepieciešams”. Problēmas ar svaru radās pēc sterilizācijas 2 gadu vecumā, kaut gan dzīvo aktīvā, sportiskā ģimenē. Bella dzīvo kopā ar vēl diviem suņiem.

  Svars programmas sākumā -37.2 kg

  Ideālais svars - ap 25 kg

 • Mišela

  Kaķene Mišela

  Atvērt profiilu

  Mišela

  Kaķene Mišela

  Mišelai ir apmēram 9-10 gadi. Saimnieces Marijas tēvs Mišelu un viņas bērnus bija pirms apmēram 8 gadiem paņēmis no ielas jeb, precīzāk, izglābis no šķūņa, kuru būvnieki grasījās nojaukt. Saimniece saka, ka Mišela ir karaliene – ļoti harizmātiska un vienmēr pārliecinās, lai viņai tiktu viss vislabākais. Lai gan kaķene ir sterilizēta, saimniece ar to nesaista liekā svara problēmu. Mišela dzīvo privātmājā ar dārzu draudzīgā ģimenē ar vēl 6 kaķiem.

  Svars programmas sākumā - 4.63 kg

  Ideālais svars - 3.8 līdz 4 kg

 • Tigro

  Kaķis Tigro

  Atvērt profilu

  Tigro

  Kaķis Tigro

  Tigro ir 2 gadi. Viņš piedzima saimnieces Lindas omes kaķenei, tāpēc Linda ar viņu bijusi kopā jau kopš nākšanas pasaulē. Linda saka, ka Tigro ir ļoti mīļš, ļoti slinks un ļoti ziņkārīgs kaķis, kuram patīk pagulēt. Svars sāka pieaugt jau pirms kastrācijas. Tigro dzīvo dzīvoklī ar balkonu un iespēju ciemoties pie kaimiņiem. Labi sadzīvo ar ģimenes diviem suņiem.

  Svars programmas sākumā - 8.43 kg

  Ideālais svars - 5.3 līdz 5.5 kg

 • Vollijs

  Bīgls Vollijs

  Atvērt profilu

  Vollijs

  Bīgls Vollijs

  Vollijam ir 6,5 gadu, un saimnieces Marinas ģimenē viņš nonāca drīz pēc Marinas un vīra kāzām. Viņi nevarējuši izdomāt labāku ieguldījumu kāzās uzdāvinātajai naudai, kā iegādāties ģimenes locekli. Marina Volliju dēvē par brīvdomātāju, kurš atsauksies tikai tad, ja pats to vēlēsies. Mierīgi var izlikties, ka viņu nemaz nesauc par Volliju. Svars sāka pieaugt pirms apmēram 2 gadiem, pēc pārdzīvota insulta. Pēkšņi viņam pazudusi sāta sajūta, Vollijs sācis ēst vairāk, ieskaitot sava brāļa (kurš nesen miris) porciju. Vollijs dzīvo Rīgā, 4 dzīvokļu mājā ar lielu pagalmu.

  Svars programmas sākumā - 21.6 kg

  Ideālais svars - 15 līdz 16 kg

 • Tumba

  Kaķene Tumba

  Atvērt profilu

  Tumba

  Kaķene Tumba

  Tumbai ir 4,3 gadi. Viņu kopā ar brāli Hercu pieņēmis saimnieces Mārītes draugs, kuram kaķus piedāvāja darba kolēģe. Saskaņā ar saimnieces vērtējumu, Tumba ir ļoti mīļa kaķene, kurai patīk līst padusē un lēkt gan klēpī, gan uz pleciem. Aptaukošanos saimnieki pamanījuši pirms apmēram gada – viņa kļuvusi izteikti lielāka, vēders sāka nokarāties. Ir novērots, ka viņa apēd arī brāļa porciju. Tumba dzīvo privātmājā, bet laukā tiek laista ik pārdienas tikai pieaugušo pavadībā, jo tuvumā ir mežs ar lapsām un stārķiem.

  Svars programmas sākumā - 6.1 kg

  Ideālais svars - 5 kg

 • Pērle

  Zelta retrīvers Pērle

  Atvērt profilu

  Pērle

  Zelta retrīvers Pērle

  Pērlei ir 9 gadi, un viņas saimniece Laila pirms kucēna iegādes skaidri zinājusi, ka vēlas tieši zelta retrīveru. Bijis grūti to atrast, tāpēc ģimenē Pērle nonāca 3 mēnešu vecumā. Liekais svars Pērlei parādījās pēc operācijas pagājušajā vasarā, kad viņai tika izņemta sastrutojusi dzemde. Saimniece saka, ka Pērles dzīves moto esot paklausīt saimniekam – ļoti mīļa un paklausīga, bet var apēst pilnīgi visu, izņemot lokus. Pērle dzīvo privātmājā ar dārzu un labi sadzīvo ar 9 mēnešus vecu kaķenīti.

  Svars programmas sākumā - 45.6 kg

  Ideālais svars - 30 līdz 35 kg

 

Kā mīluļiem klājies šo 3 mēnešu laikā? Lasi PetCity blogā!

Blogs dzīvnieku draugiem

Ērces jau mostas – laiks parūpēties par aizsardzību!

Priecājoties par silto laiku un pavasarīgo saulīti, nedrīkst aizmirst, ka dabā mostas ne tikai skaistie tauriņi, bet arī nešpetnās ērces. Tās ir aktīvas un dodas savos iekarojumos jau tad, kad termometra stabiņš ārā rāda ap +3°C. Svarīgi atcerēties, ka ērces mums var pieķerties gan meža biezoknī, gan parkos, dārzos un pļavās, un apdraud tās ne vien mūs, bet arī mūsu četrkājainos draugus.

Lasīt vairāk

Apskatīt visus

 

Veselīga barība Tavam ķepainajam draugam! Apskatīt visus